JNYdesign

JNYdesign designar och tillverkar barntyger och sköna glada barnkläder för barn från strl 56-134. Kläderna och tygerna är färgstarka och lekfulla och inspireras av barn, färg, form och vår närmiljö. Vi vill göra barn och vuxna glada!

JNYclothing hittar du i vår concept store på Årevägen 115 i Åre, hos utvalda Återförsäljare runt om i Norden samt i Tokyo, Paris, Chamonix, Berlin och Hamburg. Ni kan självklart även beställa via webshopen.

JNYfabrics hittar du via webshopen.

I bloggen kommer vi att uppdatera vad som händer i tygverkstan, butiken och på designavdelningen. Välkommen ner och låt dig inspireras.

Bästa hälsningar JNYteam

fredagen den 27:e augusti 2010

Högt tryck i tygverkstan

Just nu är det väldigt högt tryck på tygfronten och man bör räkna med 1-2 veckors leveranstid. För att kunna åtgärda detta kommer jag att anställa en tjej from 15 sept. Hon kommer att hjälpa mig med allt från packning, klippning till layout av hemsida och trycksaker.

Måndag och tisdag sker inga leveranser eftersom jag befinner mig i Stockholm på Sverigepremiären av långfilmen "I Rymden finns inga Känslor" Filmen är regisserad av min lillebror och jag hoppas naturligtvis att få gå på röda mattan. Filmen är en fantastisk feelgood film, som jag rekommenderar alla att gå på. Den släpps på biograferna den 3 september och kommer att visas på alla (?) SF biografer

JNYdesign har sponsrat med en underbara brun vuxen overall i Velour....
Må gott och trevlig helg // Jenny

6 kommentarer:

Benglan sa...

Vad spännande! Måste självklart se filmen vid tillfälle! :)

Agnetha sa...

Vad kul!! Måste kika in vad detta är för film!!

//Agnetha

Emsters Alster sa...

Tack för supersnabb leverans- inga en eller två veckor här inte!

Benglan sa...

Filmen fick kanonbra resensioner i SvD! Vad roligt :)

Anonym sa...

TACK för snabb leverans av rött molntyg trots högt tryck. Jag har nu hunnit sy två klänningar och bebisen har inte kommit ut än.
/Cecilia :)

Anonym sa...

Min leverans kom också jättefort, blev såå förvånad och glad igår när paketet kom i brevlådan efter bara 3 dagar! Tack!
/Åsa